Sprawdź nasz cennik

12 686 02 40 / 12 686 02 41
mck@mck.com.pl

Inne nasze zabiegi

TERAPIA ENERGOTONOWA

Terapia energotonowa to jedna z metod elektroterapii, która bezpośrednio oddziałuje na metabolizm komórek oraz stymuluje procesy gojenia tkanek. Metoda ta powstała w wyniku przeprowadzenia licznych badań naukowych z dziedzin: medycyny, fizyki, matematyki, fizjologii, histologii, cytologii, chemii, biochemii i innych subdyscyplin.

LASEROTERAPIA

Laseroterapia to stymulacja procesów leczniczych organizmu za pomocą promieniowania laserowego.

MAGNETOTERAPIA

Magnetoterapia polega na wykorzystaniu pola magnetycznego niskiej częstotliwości do uzyskania pożądanych efektów terapeutycznych. Pole magnetyczne jest skuteczne i bezpieczne, przenika w głąb tkanek, mobilizując je do regeneracji.

ELEKTROTERAPIA

to dział fizykoterapii, w którym wykorzystuje się w celach leczniczych i diagnostycznych energię elektryczną. Zabiegi wykonuje się przy użyciu prądu stałego i zmiennego o różnej częstotliwości. W zależności od dolegliwości pacjenta i oczekiwanego efektu wybiera się m.in.  rodzaj prądu, jego natężenie i częstotliwość. Warto zaznaczyć, że elektroterapia jest metodą bardzo bezpieczną.

Zabiegi elektroterapii wykonywane w Małopolskim Centrum Krioterapii:

Galwanizacja – zabieg wykorzystujący prąd stały, wykorzystywany najczęściej w przypadku: zespołów bólowych związanych z zapaleniem nerwów, splotów i korzeni nerwowych; zmian zwyrodnieniowych stawów kończyn i kręgosłupa; zaburzenia krążenia obwodowego, porażeń wiotkich, bolesnego napięcia mięśni, odmrożeń, trądziku różowatego oraz rwy kulszowej i ramiennej.

Jonoforeza – polega na wprowadzaniu do tkanki związków chemicznych o działaniu leczniczym za pomocą prądu stałego. Wskazania lecznicze jonoforezy to m.in.: przy stanach zapalnych skóry, tkanek miękkich, stawów; zespół bólowy w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów kręgosłupa; przykurcze; blizny; stany pourazowe stawów i mięśni; zapalenia okołostawowe; zaburzenia krążenia obwodowego; bóle stawów i kręgosłupa.

Prądy diadynamiczne DD – (prądy Bernarda) zaliczane do prądów o niskiej częstotliwości, które poprzez serie impulsów, wywołują określone reakcje organizmu. Są one oparte o sinusoidę 50 Hz. Ze względu na łatwość wytworzenia prądu o takim kształcie – są znane praktycznie od początków elektroterapii i z powodzeniem wykorzystywane w leczeniu wielu schorzeń: poprawa krążenia obwodowego; wyeliminowanie stanów zapalnych; zmniejszenie obrzęków; poprawa trofiki tkanek; zmniejszenie napięcia mięśni; złagodzenie dolegliwości bólowych; poprawa ukrwienia i przemiany materii.

Prądy interferencyjne – (prądy Nemeca) dzięki skrzyżowaniu prądów o różnych częstotliwościach powodują szereg procesów. Wywołują między innymi skurcze mięśni, mają działanie przeciwbólowe oraz usprawniają procesy odżywcze w tkankach.

Elektrostymulacja mięśni – mięśni porażonych wiotko oraz prawidłowo unerwionych. Wykorzystywany jest tu prąd niskiej i średniej częstotliwości.

TENS - to rodzaj przezskórnej elektrostymulacji nerwów, który wykorzystuje prądy impulsowe małej częstotliwości. Zabieg tymi prądami jest metodą często stosowaną w fizjoterapii, ponieważ skutecznie zmniejszają odczuwanie bólu.

ŚWIATŁOLECZNICTWO

Sollux – terapia światłem bioptron poprawia mikrocyrkulację, harmonizuje procesy przemiany materii, wzmacnia system obrony organizmu, stymuluje procesy regeneracyjne i naprawcze, łagodzi ból i obniża jego natężenie.

Bioptron – terapia światłem bioptron poprawia mikrocyrkulację, harmonizuje procesy przemiany materii, wzmacnia system obrony organizmu, stymuluje procesy regeneracyjne i naprawcze, łagodzi ból i obniża jego natężenie.

MASAŻE LECZNICZE

Masaże lecznicze – w naszej ofercie znajdują się różne formy masaży leczniczych m.in: klasyczny, segmentarny, drenaż limfatyczny, sportowy.

HYDROTERAPIA

Hydroterapia (wodolecznictwo) to jedna z najstarszych i najbardziej rozbudowanych metod fizykoterapii, polegająca na terapeutycznym zastosowaniu wody w postaci kąpieli, natrysków, polewań, zmywań, płukań i innych zabiegów.

ULTRADŹWIĘKI

Ultradźwięki to zabieg który wykorzystuje fale mechaniczne o częstotliwości powyżej 20 kHz. UD pozwalają na uzyskanie efektu terapeutycznego w tkankach leżących na różnej głębokości.

KINEZYTERAPIA – ĆWICZENIA LECZNICZE

Szeroki zakres ćwiczeń ruchowych: ogólnousprawniających, leczniczych
i relaksacyjnych (w tym wykorzystanie metod specjalnych).